تبلیغات
اکسیژن - راه های افزایش ضریب هوشی

اکسیژن

everything gonna be alright

راه های افزایش ضریب هوشی

تنفس عمیق:
کشیدن نفس عمیق یکی از آسان ترین، سریع ترین و مؤثرترین راه های ارتقای عملکرد مغز است زیرا با این کار بدن آرام شده و از این رو اکسیژن بیشتری وارد خون و در نتیجه وارد مغز می شود. راه های افزایش ضریب هوشی
آرامش بدن نقش مهمی در عملکرد مغز دارد. این در حالی است که سطح پائین اکسیژن موجود در خون اثر معکوس داشته و عملکرد مغز را کاهش می دهد. از آنجایی که بیشتر مردم عادت به تنفس سطحی دارند، تنفس عمیق یکی از راه های سریع افزایش IQ است.

 مدیتیشن:
مدیتیشن به دلیل آن که با تنفس عمیق همراه است، باعث افزایش IQ می شود. حالت ذهنی ناشی از توجه به روش تنفس باعث آرامش کامل بدن شده و راه های جدید و خلاق حل مشکل را دربرمی گیرد.
بدین منظور باید چشم ها را بسته و از طریق بینی تنفس کرد. نفس کشیدن در ابتدا باید عمیق باشد اما پس از آن کافی است تا به شکل مطلوب انجام شود. در این زمان توجه فرد تنها باید به روش تنفس معطوف باشد.

 صاف نشستن:
حالت بدنی مناسب بر حالات ذهنی نیز تأثیرگذار بوده و به شفافیت تفکر کمک می کند.
برای تجربه این تأثیر کافی است در ابتدا در حالت خمیده و با دهان باز به یک مسئله ریاضی فکر کرده و سپس همین کار را در وضعیت صحیح نشسته و با لبان بسته تکرار کرد.

 ورزش:
با انجام فعالیت های فیزیکی، خون کافی به مغز رسیده و باعث عملکرد بهتر آن خواهد شد.
در بین فعالیت های فیزیکی، پیاده روی بهترین تأثیر را بر مغز دارد، اگرچه سایر فعالیت های ایروبیک نیز به افزایش IQ کمک می کند.

 خواب کافی:
شواهد حاکی از آن است علاوه بر کمیت، کیفیت خواب نیز تأثیر بسزایی بر مغز دارد.

 برگ گیاه چهل سکه:
نوشیدن چای برگ گیاه چهل سکه جریان خون را به سمت مغز افزایش داده و باعث بالا رفتن حافظه و همچنین بهبود قدرت تمرکز می شود. این تأثیر بسیار سریع بوده و به نظر نمی رسد که با استفاده مرتب از این چای از بین برود.

 قهوه:
نوشیدن قهوه و یا سایر نوشیدنی های حاوی کافئین بر عملکرد مغز تأثیرگذار بوده و آن را بهبود می بخشد.
اگرچه این تأثیر موقت بوده و حتی مصرف منظم و طولانی مدت قهوه و ... اثرات معکوس را به دنبال خواهد داشت.

 اجتناب از مصرف شکر:
مصرف هر نوع کربوهیدرات ساده به میزان زیاد، دشواری تفکر را در پی خواهد داشت.
گفته می شود شاید این اثر به دلیل افزایش انسولین در رگ ها باشد. از این رو توصیه می شود تا قبل از جلسات مهم و هنگام تصمیم گیری ها از مصرف آرد سفید، شکر، سیب زمینی و سایر کربوهیدرات ها اجتناب شود.

منبع:ژورنال

طبقه بندی: پزشکی،

[ چهارشنبه 30 مرداد 1392 ] [ 06:13 ب.ظ ] [ پریشاد ]

[ نظرات() ]